• Chat ile Online Danışmanlık nedir?

Chat ile online danışmanlık yüzyüze ve online seansların yazılı olarak yürütülmesidir. Seansınız karşılıklı yazışmayla yürütülür. Bir nevi sözlü iletişimin yazılı iletişim üzerinden yürütülmesidir. Aslında bunun Whatsapp üzerinden yaptığınız sohbetlerden pek bir farkı yoktur. Fark sadece konunun uzmanı ile nitelikli bir yazışma yürütmedir. 

 

 • Chat ile Online Danışmanlık hangi konularda danışmanlık alabilirsiniz?

Aile içi iletişim, eşler arası problemler...

Yalnızlık, korkular, fobi, kaygı, öfke ve stres yönetimi

Çocuklarla yaşanan güçlükler, üzücü ve endişelendiren konular....

Yaşam amacı ve hedef belirleme, planlı çalışma, kariyer hedefleri...

Daha sağlıklı bir yaşam...

 

 • Chat ile Online Danışmanlık ne kadar sürer? 

Bir Chat Danışmanlık minimum 45 dakika, maksimum 60 dakika sürer. Bu süre içerisinde seansı bölemeni, yarım bırakmanız ve kesmeni dahilinde seans tamamlanmış sayılır. Bu nedenle Chat ile Online Danışmanlık almaya karar verdiğiniz de 60 dakikalık bir süre boyunca sadece danışmanımızla iletişim kurmanız önemlidir. 

 

 • Chat ile Online Danışmanlık alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Chat ile yapılan online seanslar soru- sevap şeklinde yürütülmektedir. Bu nedenle sorulara açık ve net yanıtlar yazmanız seans verimliliğinizi arttırır. Konuya odaklı kalmak, sorulara samimi yanıtlar vermek seanstan maksimum faydayı elde etmenizi sağlar. 

 

 • Kimler bu hizmetten yararlanamaz?

18 yaşından küçük kişilere bu hizmet verilmemektedir.

 

 • Chat ile Online Danışmanlık da hangi teknik ve yöntemler uygulanır?

Öncelikle danışmanlk hizmeti vermekte olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Herhangi bir tanı koyma görevi yürütmüyoruz. Tanıyı ancak Sağlık Bakanlığı'na bağlı olan çalışanlar (doktor, hemşire, psikiyatr) koyabilir. 

 

Bizimle yaptığınız seanslar danışmanımızın tamamladığı sosyoloji, psikoterapi ve enerji teknikleri ile ilgili bilgilerin ve uygulama yollarının bir harmanından oluşmaktadır. Kişiye, konuya ve duruma uygun olarak sunulur. Sunulan her bilgi ve teknik bilimsel bilginin ışığında değerlendirilerek hizmet içine alınıyor. Amacımız sizin için teorik ve bilimsel bilginin ışığında içselleştirebileceğiniz farkındalık ve bilinç çalışmaları ile hayatınızın kalitesini ve doyumunu arttırmak. 

 

 • Chat ile Online danışmanlığının avantajları nelerdir?

  • Chat ile Online seanslar  yazılı olduğu için hem danışanın hem de danışmanın danışmanlık sürecini takibini kolaylaştırır. Özellikle danışan için kendi iç dünyasına dair farkındalıklarla tuttuğu bir günlüğe dönüşebilir. Danışan ilerleme sürecini daha rahat ve kolay bir şekilde takip eder.

  • Danışman yüzyüze seanslar için yapması gereken harcamayı yapmadığı için danışmanlık ücreti danışan için daha tasarruflu bir hal alır.

  • Danışmanın bulunduğu alana gidip gelme zorunluluğu yaratmadığı için zaman tasarrufu sağlar.

  • Chat ile Online seanlar danışmanlığı online evde yapılan seanslara katılamayan kişiler için yardımcıdır. Online seanslara katılmak için gereken alana sahip olamıyor, güvenlik ve duyulma endişeleri yaşıyorsanız yazmak hizmete ulaşmanızı sağlar. (İnternet güvenliğiniz size aittir.)

  • Chat ile Online seanslar size kendinizi daha dikkatli ve istediğiniz gibi ifade etme olanağı tanır.