• E-posta danışmanlığı nedir?

E- posta danışmanlığı danışanın bir problem üzerinde kendisini yazarak ifade etmesine dayalı bir sistemdir. Duygusal ağırlık yaratan, enerjinizi tüketen her türlü konu için kullanabilirsiniz. Bir açıdan yüzyüze yapılan seanslardaki aktarımlarınızı yazarak yaptığınız bir süreçtir. E-posta danışmanlığı oldukça geniş bir alanda kullanılabilir. Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız öncelikle danışmanımıza e-posta yoluyla çalışmak istediğini konunun bu hizmete uygun olup olmadığını sormanız tavsiye edilir. 

 

 • E- posta ile hangi konularda danışmanlık alabilirsiniz? 

Sağlık problemleri, öğrenmek istediğiniz teorik ve pratik uygulama alanları dışındaki hemen her konuda danışmanlık alabilirsiniz. 

Aile içi iletişim, eşler arası problemler...

Yalnızlık, korkular, fobi, kaygı, öfke ve stres yönetimi 

Çocuklarla yaşanan güçlükler, üzücü ve endişelendiren konular.... 

Yaşam amacı ve hedef belirleme, planlı çalışma, kariyer hedefleri...

Daha sağlıklı bir yaşam... 

 

 • E-posta danışmanlığı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle çok kısa metinlerle başvurmak anlaşılmanızı güçleştirir. Danışmana konunuzu açık, net ve kesin bir şekilde ifade etmeniz beklenir. Kendinizi kısaca tanıttığınız, problemli gördüğünüz konunun ayrıntısına odaklanmanız ve yazarken duygularınızı ifade etmeniz konuyu hizmet için elverişli hale getirir. 

 

Çok kısa metinler anlaşılmayı zorlaştırdığı gibi çok uzun metinlerde konunun odağını kaçırmanızı ve anlaşılmanızı güçleştirebilir. Bu nedenle 500 karakter kadar yani bir A4 kağıdını dolduracak şekilde konuyu iletmeniz danışmanlığın sizin için daha faydalı olmasını sağlar. 

 

Başka bir deyişle, ne çok uzun ne de çok kısa metinler göndermemeniz önerilir.

 

 • Kimler bu hizmetten yararlanamaz?

18 yaşından küçük kişilere bu hizmet verilmemektedir. 

 

 • E-postalarım ne kadar zamanda cevaplanır? 

Danışmanlık hizmetinin ücretinin banka yoluyla ödenmesi ardından her e-postanı en kısa sürede yanıtlanır. Bu süre en fazla 24 saati bulur.

 

 • E-posta danışmanlığının avantajları nelerdir?

  • E-posta danışmanlığı size kendinizi daha dikkatli ve istediğiniz gibi ifade etme olanağı tanır.

  • E-posta danışmanlığı danışmanlık hizmetinizi kendinize uygun zaman diliminde almanızı sağlar. Özellikle bir çok iş arasında kendinize ayıracak zaman yaratmakta zorlanıyorsanız, çok yoğun çalışıyor ve sorumluluğunuz çok fazlaysa size sunulmuş yegane bir fırsat olabilir.

  • E-posta danışmanlığı online evde yapılan seanslara katılamayan kişiler için yardımcıdır. Online seanslara katılmak için gereken alana sahip olamıyor, güvenlik ve duyulma endişeleri yaşıyorsanız yazmak hizmete ulaşmanızı sağlar. (İnternet güvenliğiniz size aittir.) 

  • E-posta danışmanlığı yazılı olduğu için hem danışanın hem de danışmanın danışmanlık sürecini takibini kolaylaştırır. Özellikle danışan için kendi iç dünyasına dair farkındalıklarla tuttuğu bir günlüğe dönüşebilir. Danışan ilerleme sürecini daha rahat ve kolay bir şekilde takip eder.

  • Danışman yüzyüze seanslar için yapması gereken harcamayı yapmadığı için danışmanlık ücreti danışan için daha tasarruflu bir hal alır. 

  • Danışmanın bulunduğu alana gidip gelme zorunluluğu yaratmadığı için zaman tasarrufu sağlar.