Acerca de

Online Danışmanlık

Online Danışmanlık Nedir?

Günümüze kadar yaygınlaşmış olan internet kullanımının aslında pandemi aracılığıyla internet ortamına taşınmış halidir. Normal bir danışmanlık seansından farkı yoktur. Hatta pandemi döneminde sağlığımızı iyi koşullarda tutarken daha iyi ve daha ferah günlere açılmanızı sağlar.

Aslında Online Danışmanlık yeni yaygınlaşıyor gibi görünse de yaklaşık uzun yıllardır Online Danışmanlık hizmetini gerçekleştiriyorum. Gerek iş yoğunluğundan dolayı gün içinde zaman bulamayanlar gerek yurt dışında yaşayan ve kendi kültürüne yakın bir kişiyle çalışmak isteyenlerden gelen talep doğrultusunda çeşitli yüz yüze görüşme imkanı sunan yazılımlarla bunu çok önceden gerçekleştirmeye başlamıştım. 

Online Danışmanlık aslında dünyada da çok uzun yıllardır kullanılıyor. Ağır psikosomatik bozukluğu olan ve terapiye gidemeyen hastaları için psikiyatristlerin de tercih ettiği bir teknik. 

Online Danışmanlık Nasıl Yapılıyor? 

İlk başvurunuzda hangi konuyla ilgili danışmanlık almak istediğinizi belirttiğiniz bir ön görüşme yapıyoruz. Bu ön görüşme bir seans niteliğinde değil, sadece karşılıklı anlaşma ve birlikte yolu nasıl yürüyeceğimize dair oluyor. İki tarafın karşılıklı anlaşması ile birlikte görüşme sonunda hangi tekniği kullanacağımız, size düşen sorumlulukların neler olduğu, en az ne kadar süre seanslara devam edeceğimiz ve en fazla ne kadar süreceği konusunu tamamlamış oluyoruz.  Başka bir deyişle, ortak bir zemin üzerinde bir anlaşmaya varıyoruz. Bu anlaşmanın sizin için ve benim için uygun olması durumunda ilk seansın tarih ve zamanını belirliyoruz. 

Online Danışmanlık Seansları Ne Kadar Sürüyor? 

Bir seans ortalama 45 dakika ile 70 dakika arasında sürüyor.

Online Danışmanlık Seansları Nerede Gerçekleşiyor?

Bu biraz sizin seçiminize bağlı. Benim önerim Zoom üzerinden yapmak olsa da, bazı danışanlar WhatsApp ya da Skype kullanarak yapmayı tercih ediyor. Aslında görüntülü konuşmayı kullanabildiğimiz ve bağlantının akış hızının iyi olduğu güvenilir her platformu kullanabiliyoruz. 

Online Danışmanlık Ön Görüşme Formu

Ön görüşme için aşağıdaki formu doldurarak kısaca probleminizden bahsetmeniz dahilinde yaklaşık 30 dakika sürecek olan ön görüşme için randevunuzu belirleyebiliriz. 

Formu doldurduğunuz için teşekkürler :)